Špaldový toustový chlebík

Share on Facebook
4 porcií
3 / 5náročnosť
150 min

Ingrediencie:

  • 680 g špaldovej hladkej múky Pernerka
  • 420 ml plnotučného mlieka
  • 60 g masla
  • 7 g sušeného droždia
  • 1 lyžička cukru krupice
  • 2 lyžičky soli

Tipy a Triky:

Vykysnutý chlebík potrieme pred pečením rozpusteným maslom, ktoré mu dodá zlatistú farbu a intenzívnejšiu chuť.

Postup:

Do veľkej misy nalejeme mlieko, pridáme sušené droždie, cukor zhruba polovicu múky. Všetko spolu zmiešame na hladké cestíčko, ktoré prikryjeme potravinovou fóliou a na teplom mieste necháme vzísť kvások. 

Do druhej misy preosejeme múku a starostlivo do nej vmiešame soľ.

Do múčnej zmesi spravíme priehlbinu, nalejeme do nej kvások, pridáme kúsky nakrájaného zmäknutého masla a vypracujeme kompaktné cesto. Ak máte kuchynského robota, uľahčíte si prácu tým, že miešanie prenecháte jemu. Vypracované cesto vrátime späť do veľkej misy, prikryjeme potravinovou fóliou a necháme na teplom mieste kysnúť hodinu.

Vykysnuté cesto vyvaľkáme do obdĺžnikového tvaru a zrolujeme kratšou stranou. Takto zrolované cesto vložíme do maslom vymastenej a múkou vysypanej obdĺžnikovej formy na chlebíček a necháme kysnúť ešte 30 minút. 

Vykysnutý chlebíček potrieme maslom a pečieme 15 minút na 200°C. Potom znížime teplotu na 180°C a pečieme ďalších 15 minút. Upečený toustový chlebík necháme vychladnúť a potom si ho už len vychutnáme na raňajky potretý maslom a posypaný soľou.

KDE KÚPITE PERNERKU

Naše múky sú dostupné v stálej ponuke predajcov uvedených nižšie.

 

A v ponuke mnohých ďalších malých predajcov...Tieto webové stránky využívajú na zabezpečenie funkčnosti stránok a analýzu návštevnosti súbory cookie.
Používaním týchto stránok s tým vyjadrujete súhlas.